Forum Menu

Dishonored 2

Μετά το πολύ αξιόλογο Dishonored, το οποίο κυκλοφόρησε το 2012 και έτυχε ιδιαίτερα θετικής αντιμετώπισης από κοινό και ειδικό Τύπο, η γαλλική ομάδα ανάπτυξης Arkane Studios επιστρέφει με την συνέχειά του, το Dishonored 2 . Η ιστορία του παιχνιδιού λαμβάνει χώρα 15 χρόνια μετά τα γεγονότα του πρώτου τίτλου, στην πόλη Karnaca, ενώ συμπληρώνει την ιστορία του πρώτου κεφαλαίου της σειράς. Στο Dishonored 2 οι παίκτες θα έχουν την δυνατότητα επιλογής μεταξύ δύο χαρακτήρων, του βετεράνου Corvo Attano και της νεαρής Emily Kaldwin, χωρίς παρ' όλα αυτά να είναι εφικτή η εναλλαγή των δύο πρωταγωνιστών μετά την έναρξη του παιχνιδιού και μέχρι την ολοκλήρωση της ιστορίας, όπως έγινε γνωστό από δηλώσεις μελών του γαλλικού studio, με έδρα την Λυών.

Όσον αφορά τους δύο κεντρικούς χαρακτήρες του Dishonored 2, θα έχουν διαφορετικές ικανότητες, εργαλεία και οπλισμό. Η 25χρονη Emily αντιμετωπίζει τους αντιπάλους με περισσότερη φινέτσα από τον Corvo - ο οποίος θα είναι για δεύτερη φορά playable στο franchise - ενώ ανάλογα με τις επιλογές των παικτών στον τίτλο, οι δύο πρωταγωνιστές θα επηρεάζονται ανάλογα, με αντίστοιχο αντίκτυπο και στον κόσμο του παιχνιδιού. Οι αποστολές που θα συναντήσουν οι παίκτες, στην ενασχόλησή τους με το Dishonored 2, θα είναι κοινές για τους δύο χαρακτήρες.

Ακολουθεί το trailer ανακοίνωσης του τίτλου, μαζί με δύο ακόμα, ένα το οποίο προσφέρει περισσότερες πληροφορίες για την Emily Kaldwin και ένα το οποίο αποκαλύπτει μερικά "μυστικά" από το trailer ανακοίνωσης του παιχνιδιού. Το Dishonored 2 αναμένεται να γίνει διαθέσιμο για PC, PS4 και Xbox One την άνοιξη του 2016.

ΠΡΟΣΟΧΗ Spoiler! [Πατήστε για επέκταση]
Θενξ μαν: MEGADRIVE-78, ILIASKAR
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Παρουσίαση της πόλης Karnaca, στην οποία λαμβάνει χώρα το παιχνίδι, με σχολιασμό από τον Harvey Smith, co-creative director για το Dishonored 2

Θενξ μαν: ILIASKAR

To βλέπω προς Φθινόπωρο μεριά...

Βγαινει στις 11 Νοεμβριου www.pcgamer.com/dishonored-2-release-date-revealed/
I AM THE SHREDDER

Βγαινει μεσα σε περιοδο με δυνατους τιτλους. Δεν θα μου φανει παραξενο εαν φαει παλι delay.

Deathracer2009 έγραψε: Βγαινει μεσα σε περιοδο με δυνατους τιτλους. Δεν θα μου φανει παραξενο εαν φαει παλι delay.

Και το ίδιο είναι πολύ δυνατός τίτλος. Ας κάνουν οι άλλοι delay τα παιχνίδια τους :P :P
Θενξ μαν: MEGADRIVE-78

O μονος δυνατο0ς τιλος που εχει ανακοινωθει μεχρι τωρα για Νοεβριο ειναι το call of duty οπου κλασσικα για αλλη μια χρονια θα ειναι το παιχνιδι με τις μεγαλυτερες πωλησεις. Ολοι οι αλλοι δυνατοι τιτλοιτης χρονιας (Teenage mutant ninja turtles Doom Mirror Edge Deus eχ Μafia Homefront..) θα εχουν κυκοφορησει μεχρι τοτε .
I AM THE SHREDDER

Θενξ μαν: ILIASKAR, oneeyedwally

Το Ε3 Trailer του Dishonored 2 www.dailymotion.com/video/x4fy966_dishon...2016-trailer_animals Παιχνιδαρα !!
I AM THE SHREDDER

E3 Gameplay
Φαινεται αγριο με πολυ δραση και αιμα! Ετσι το θελω!!!!
I AM THE SHREDDER

Φοβερρη η Εmily μια τετοια θελω και εγω για κοπελα μου!!
I AM THE SHREDDER

Αααχαχαχαχ να σαι καλά ρε SHREDDER με έκανες και γέλασα πρωί πρωί!!! :lol: :lol: :lol:

Η ατμόσφαιρα του πρώτου ήταν συγκλονιστική. Και τούτο δω δείχνει να τελειοποιεί μία ήδη πετυχημένη συνταγή. Να δούμε με τι θα πρωτοασχοληθούμε...

Γιατι γελασες? Τι το κακκο ειναι να θελω μια δυναμικη γυναικα που να της αρεσει η δραση και η περεπετεια οπως σε εμενα? Οχι δηλαδη οτι δνε θα με πειραζε να βρω καποια ηρεμη που δεν της αρεσει η δραση σαν την πρωην μου αλλα λεμε τωρα.
Θενξ μαν: Men of Low Moral Fiber
I AM THE SHREDDER

Δεν είπα εγώ ότι έχει κάτι το κακό να θες μια δυναμική κοπέλα, απλά μου φάνηκε αστείο να θες για κοπέλα σου μία που να χειραγωγεί σκοτεινές δυνάμεις και να πετσοκόβει τους εχθρούς στης. Γιατί αυτά ακριβός κάνει η Emily στο trailer.

Αυτο ακριωβως κανουν ολοι οι ηρωες στα παιχνιδα δρασης πετσοβκοβουν τους εχθρους ειτε με οπλα ειτε με μαγεια.
I AM THE SHREDDER

SHREDDER έγραψε: Αυτο ακριωβως κανουν ολοι οι ηρωες στα παιχνιδα δρασης πετσοβκοβουν τους εχθρους ειτε με οπλα ειτε με μαγεια.

Ρε SHREDDER μην ψαρώνεις. Λίγοι αναγνωρίζωnουν το sexissness στις cool ηρωίδες. Αλλά σοβαρά τώρα διαλέγεις την Emily, αντί
την Β2 (nier automata) :?
Η Β2 φαίνεται ο ορισμός του super COOL, super SSSexy
Οταν κυκλοφορίσει και στο PC, θέλουμε extreme combo video!
Τελευταία διόρθωση: 11 Μήνες 3 Εβδομάδες πριν από dragneel.

Και τα κορίτσια που χειραγωγούν δυνάμεις του σκότους έχουν δικαίωμα στον έρωτα.

Κι εγώ στο πρώτο Witcher έκατσα και στην Abigail και στην Triss, μάγισσες αμφότερες (και σε ποιάν δεν έκατσα θα μου πεις αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία).
Τελευταία διόρθωση: 11 Μήνες 3 Εβδομάδες πριν από Men of Low Moral Fiber.

Α εγώ έμεινα πιστός στην μελαχρινή θεά την Yennefer. :P
Θενξ μαν: Men of Low Moral Fiber