Forum Menu

Resident Evil 7

Το πρώτο trailer για τη συνέχεια της σειράς. Περιμένω εντυπώσης στους PS4 κατόχους μιας και μπορούν να δοκιμάσουν το Demo. Κυκλοφορεί στις 24 Ιανουαρίου για PC, XBOX ONE, και PS4 + VR mode

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

παιδια βρηκε κανενας το demo στο psn?

Ποτε θα βγει demo για pc? Δεν μου αρεσε απο το trailer. Που ειναι η δραση και το αμα?
I AM THE SHREDDER

Αυτό είναι fps με και χωρίς VR?
Pain has a face, allow me to show it to you.

kakoskm έγραψε: Αυτό είναι fps με και χωρίς VR?

Απ'οτι λενε θα είναι first person και χωρις vr.

Έπαιξα γύρω στα 15 λεπτά ( από βίντεος στο Youtube το ντέμο διαρκεί 30-35 λεπτά) και δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε.θα συνεχίσω και αύριο.Η αίσθηση που μου έδωσε είναι ότι προσπαθούν να εξαργυρώσουν την επιτυχία του PT. Θυμίζει έντονα Outlast

Αυτό το πράγμα ΔΕΝ είναι όμως RE.

Κρίμα.Μακάρι να αλλάξει κάτι στο τελικό προιόν.

Δεν το απορρίπτω από τώρα. Σίγουρα δεν θυμίζει τη σειρά, αλλά από το να βλέπαμε ένα ακόμα σαν τα 5, 6, καλύτερα έτσι. Εξάλλου το PT δεν βγήκε ποτέ.

Περιμένω με αγωνία λεπτομέρειες για την πλοκή του.
Θενξ μαν: MEGADRIVE-78

Το είδα και εγώ.
Φυσικά στην αρχή γούσταρα με το trailer αλλά δεν μπορώ να πω ότι δεν στράβωσα και λίγο λόγω του first person.
Βάζω το demo. Η ατμόσφαιρα σπάει κόκκαλα. Φυσικά το PT είναι μεγάλη επιρροή σε αυτό που βλέπω.
Το demo είναι πάρα πολύ καλό, αλλά όχι Resident Evil.
Λες λόγω του VR να το πήγαν προς τα κει?
Αυτές είναι οι πρώτες σκέψεις. Οι χωρίς ψυχραιμία.

Το παίξαμε με τον αδερφό 5-6 φορές.

Και λέω μετά B) .
Αυτό που παίξαμε δεν είναι κομμάτι του παιχνιδιού αλλά playable trailer που παρουσιάζει την ατμόσφαιρα του παιχνιδιού. Προφανώς θα μοιάζει με το main game.
Καλά έκαναν και πήγαν σε πρώτο πρόσωπο. Η αλλαγή δεν σημαίνει κάτι κακό (ούτε καλό). Προτιμώ να πειρματιστούν και να δώσουν νέα πράγματα από το να παίξω μία από τα ίδια. Το κάθε παιχνίδι άλλωστε δεν θα πρέπει να ικανοποιήσει υποχρεωτικά τις ανάγκες μας και να είναι κάτι που περιμένουμε. (καλά έκαναν και με το god of war) Υπάρχει έδαφος για αλλαγές. Ειδικά στο Resident Evil.
Τελικά εντυπωσιάστηκα με αυτό που είδα. Αιφνιδιάστηκα χαχα. Αν το main game είναι ένα παιχνίδι με αυτή την ατμόσφαιρα, κάποια λίγα και καλά όπλα (πχ τσεκούρι, handgun, shotgun, magnum), γρίφους, κτλ, κτλ και γενικά μια προσέγγιση (οποιαδήποτε) του original game (του οποίου original και μόνο αυτού είμαι τεράστιος fan) σε first person... μακάρι, μακάρι. Μακάρι να βγει καλό.

Είμαι αισιόδοξος λοιπόν. Ανυπομονώ για περισσότερο υλικό.

το ειπα και στα comments αλλα δεν με πιανει πανικός.
για εμενα η σειρά απο το 4 ειχε παραγίνει action, με παρα πολυ shooting και δραση και πολύ λίγο τρόμο.
οπότε προκειμένου να ξεφύγουν απο τον βάλτο που είχαν πέσει, μου κίνησε το ενδιαφέρον μια τόσο δραστική προσπάθεια ανανέωση. για να δουμε :)

Και μένα μου άρεσε πολύ το demo, αν και το μόνο γνώριμο ήταν η φώτο με το ελικόπτερο της Umbrella Corporation.. :P
Θενξ μαν: Kingslayer

IGN: 13 Things you should know about Resident Evil 7

ΠΡΟΣΟΧΗ Spoiler! [Πατήστε για επέκταση]

Αναλυτικά: www.ign.com/articles/2016/06/15/e3-2016-...sident-evil-7?page=2
Τελευταία διόρθωση: 1 Χρόνος 4 Μήνες πριν από tonyzet.

tonyzet έγραψε: 13. What If You Find VR Too Scary? "If it’s too scary, close your eyes inside the VR headset."

αχαχαχα αυτο ακριβώς έκαναν σχεδόν όλοι στο Kitchen! όταν έβλεπες το μαχαίρι να πηγαίνει στο λαιμό σου, λυπάμαι αλλά από ένστικτο και μόνο ή πετούσες το VR ή έκλεινες τα μάτια!
Θενξ μαν: tonyzet

To νιώθω στο πετσί μου ότι αυτό το Resdent Evil θα ξυπνήσει εφιαλτικές θύμησες του παρελθόντος...
Έχω πολύ καλό προαίσθημα...... B)
Θενξ μαν: aragorn2, Jehuty, MEGADRIVE-78

Stormbringer έγραψε: To νιώθω στο πετσί μου ότι αυτό το Resdent Evil θα ξυπνήσει εφιαλτικές θύμησες του παρελθόντος...
Έχω πολύ καλό προαίσθημα...... B)

Και γω αυτην την αισθηση εχω και ισως να ειναι το πρωτο system seller για το PS VR, αν δεν εχουμε δραματα βιολογικης φυσεως :D

Συγνωμη αλλα αυτο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Resident Evil..Αλλαξτε του ονομασια
Θενξ μαν: DeusXmachina

imjp1982 έγραψε: Συγνωμη αλλα αυτο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Resident Evil..Αλλαξτε του ονομασια

Συμφωνώ ,το παιχνίδι αυτο μπορεί να ειναι καλο αλα απο την στιγμή που αλαζεις ριζικά το gameplay δεν Resident Evil, απλα χρησιμοποιείς αυτο το ονομα γιατι ετσι θα πουλήσει καλύτερα.
90s(MsDos / GameBoy / PS1) 00s(PS2 / PC) 10s(PS3 / PC)

Hillmaster έγραψε:

imjp1982 έγραψε: Συγνωμη αλλα αυτο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Resident Evil..Αλλαξτε του ονομασια

Συμφωνώ ,το παιχνίδι αυτο μπορεί να ειναι καλο αλα απο την στιγμή που αλαζεις ριζικά το gameplay δεν Resident Evil, απλα χρησιμοποιείς αυτο το ονομα γιατι ετσι θα πουλήσει καλύτερα.

Παιδες, ειπαν οτι αυτο που έδειξαν στην E3 δεν θα ειναι μερος απο το κανονικό παιχνίδι, θα υπάρχει διαφορετική κάμερα οπως και οι πρωταγωνιστές θα ειναι διαφορετικοί, αυτο που έδειξαν μάλλον ηταν κατι σαν προωθητικό βίντεο για την ανακοίνωση, παρόμοια φαση οπως ειχε κανει και η Konami με το Ρ.Τ, αυτο ομως που με προβληματίζει ειναι γιατι δεν εδειξαν πλανα απο την τελική έκδοση, μιας και θα βγει σε 6-7 μηνες.

Μεταξύ μας.. ούτε τα Resident Evil 5 και 6 ήταν Resident Evil :mrgreen:

Εάν επαναφέρουν λίγο την horror έννοια και την survival αισθητική των πρώτων τότε θα έχουμε τουλάχιστον δύο από τα τρία βασικά στοιχεία των RE (το τρίτο είναι η κάμερα. Εντάξει... στα βασικά εννοείται δεν θα βάλω αυτονόητα όπως εχθρούς τύπου ζόμπι). Είναι πολύ νωρίς ακόμα για να ξέρουμε τι ακριβώς θα βγει αλλά όταν η ίδια η εταιρία έχει αποδώσει μία τεράστια κρίση ταυτότητας σε ένα από τα μεγαλύτερα franchise της δεν μου φαίνεται τόσο περίεργο που δοκιμάζουν κάτι διαφορετικό. Ίσα ίσα που μου αρέσει η 180 μοιρών στροφή σε σχέση με τα τελευταία (βέβαια δεν υπάρχει περίπτωση να παίξω τέτοιου είδους horror παιχνίδι σε VR... υποθέτω θα μας κάνουν την χάρη να το βγάλουν και σε πιο συμβατικά μέσα).
Θενξ μαν: aragorn2, MEGADRIVE-78